Як зробити презентацію

Як зробити презентацію

Електронна презентація досить часто може стати дуже доречним доповненням до вашого виступу. Навіть більше, презентація є досить універсальним засобом під час виступу. При її допомозі ви можете наголосити на важливому нюансі чи ключовій думці, розважити аудиторію дотепною тематичною ілюстрацією, втримати увагу слухачів, сприяти кращому сприйняттю інформації і т.д. Чи скористаєтеся всіма цими перевагами та можливостями залежить від того, як ви зробите презентацію.

Декілька років назад, створюючи презентації, я допускався однієї грубої помилки: я намагався використати презентацію як додаткову шпаргалку для своєї доповіді. Я забув про слухачів і намагався розмістити на слайді максимальну кількість інформації. Найголовніше, що вам потрібно пам’ятати під час створення презентації, це те, що ви її робите не як додаткову підказку для виступу, а як допоміжний наочний матеріал для слухачів.

Давно відомо, люди краще сприймають інформацію по візуальному каналу, простіше кажучи, ми краще запам’ятовуємо те, що побачили. Особливо це твердження є актуальним для числової інформації.  Спробуйте оформити презентацію так, щоб максимально спростити сприйняття інформації, яку ви намагаєтеся донести аудиторії. Нижче зібрані поради як зробити презентацію більш привабливою та слухачів.

 • Добре продумайте титульний слайд та заголовок презентації. З першого слайду аудиторія, як мінімум, повинна одразу зрозуміти, про що буде виступ, а як максимум, зацікавитися даною темою.
 • Візуалізуйте інформацію. Перед створенням нового слайду подумайте, у якому вигляді краще відобразити інформацію. Дотримуйтеся пріоритету: схема, малюнок, графік, таблиця, текст. Якщо не вдається створити схему чи малюнок, то використайте графік. Але текст в презентації використовуйте тільки в тому випадку, якщо всі попередні способи відображення інформації вам не підійшли.
 • Визначіть ключові думки вашого виступу. Базуючись на цих думках, варто створити презентацію. Для слайдів вибирайте тільки найголовнішу інформацію та намагайтеся скоротити кількість слайдів до мінімуму.
 • Один слайд – одна думка. Скорочуючи кількість слайдів, можна впасти в іншу крайність: почати розміщувати та слайді багато різнотипної та непов’язаної між собою інформації. Це ще більше заплутує слухача.
 • Не забувайте про зв’язок між слайдами. Щоб ваша презентація не створювала цілісне враження, між слайдами повинен бути зв’язок, тобто, кожен наступний слайд повинен бути пов’язаний із попереднім ідейним або логічним зв’язком.
 • Не захоплюйтеся надміру ефектами та анімаціями. Перенасичення презентації яскравою анімованою графікою та затяжними ефектами переходу між слайдами відволікає увагу від основної теми презентації та швидко втомлює слухачів. Суть вашого виступу – донести аудиторії потрібну інформацію, а не продемонструвати ваші вміння працювати у PowerPoint.
 • Використовуйте для презентації корпоративні кольори. Якщо ви створюєте ділову презентацію, то не намагайтеся придумати велосипед. Використайте вже готові корпоративні кольори своєї компанії. Для слухачів саме ці кольори будуть асоціюватися із вашою фірмою, а логотип стане більш впізнаваним.
 • Використовуйте контрастні кольори. Текст має контрастувати з фоном. У більшості випадків проектори відображають значно менше кольорів, ніж ваш монітор. Використовуючи не надто контрастні і схожі за відтінком кольори, вся інформація може злитися із фоном та стати нечитабельною.
 • Зробіть фінальний слайд. Психологи стверджують, що найкраще запам’ятовується те, що було сказано останнє. Подумайте, що ви б хотіли, щоб кожен слухач запам’ятав із вашого виступу, зробіть загальні висновки та помістіть їх в останньому слайді.

Якщо вас цікавлять технічні нюанси створення презентації у PowerPoint, то пропоную переглянути відео на цю тему:

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:20, Середня оцінка: 4.20 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті:

 • yurahor

  роблю презентації! якісні , недорого!