Як правильно харчуватися

Правильне харчування дозволяє нашому організму залишатися сильним і здоровим. При включенні до нього всіх необхідних нам вітамінів, мікроелементів і подивних речовин.

Чого ми досягнемо, харчуючись правильно? Скоригувавши свій раціон, ми зможемо зменшити прояви різних хвороб, якими хворіємо довгі роки. Так, наприклад, знизивши кількість перцю у ваших улюблених стравах, ви з легкістю забудете про печію і гастриті.

Правильне харчування і вік.
Існують певні обмеження, які можна ігнорувати у молодому віці і які повинні стати “біблією” для людей старшого покоління. Молодій людині зі здоровою травної системою можна їсти будь-які продукти. Людям старшого віку не бажаними є сильно солоні страви, щоб не спровокувати гіпертонічний криз. Людям, старшим 50-ти, особливо жінкам, потрібно вживати більше продуктів, що містять кальцій: це необхідна профілактика остеопорозу (ламкості кісток і частих переломів у старості).

Кілька порад щодо правильного харчування

1. Примушуйте себе купувати більше фруктів. Вже краще втамувати голод набором вітамінів і корисних речовин, ніж висококалорійним и продуктами, такими як шоколадні батончики, чіпси або сухарики.

2. При покупці будь-якого товару обов’язково читайте що написано на етикетці. Навіть якщо на батончику написано, що він низькокалорійний, це ще не означає, що він буде корисний. Дуже часто, якщо продукт містить мало калорій, він може бути багатий на натрій, а якщо продукт з малою кількістю цукру, то він містить більше жирів. Тому найкраще читати інформацію про живильних речовинах. Звичайно, перебуваючи в супермаркеті дуже важко досліджувати етикетку кожного продукту, який ви захочете купити, але вдома-то у вас є на це час! Не лінуйтеся, читайте етикетки, щоб у майбутньому вибирати не між гарними назвами, наприклад «нуль калорій», а між складом корисних і шкідливих речовин, що містяться в продукті.

3. Вибирайте завжди прийнятний розмір порції! Якщо ваша порція рису не поміщається у ваших долонях, то в більшості випадків ви поклали занадто багато їжі. Визначитеся з тією кількістю, яке вам треба, щоб вгамувати свій голод, а не відчувати себе переевшім. І пам’ятайте, якщо ви сумніваєтеся в тому, зголодніли ви чи ні – то вам однозначно не треба їсти!

4. Ні в якому разі не пропускайте прийоми їжі (особливо сніданок) Пропускаючи сніданок, обід чи вечерю, ви швидко зголоднієте, і у вас виникне потреба перекусити. Якщо під рукою опиняться фрукти, то вважайте, що Вам дуже пощастило! Але практика показує, що в більшості випадків – це все ті ж шоколадні батончики, чіпси та інша шкідлива їжа.

5. Не вечеряйте менше, ніж за 2,5-3 години до того, як ляжете спати. Дайте вашому організму шанс переварити і спалити останнє «паливо», отримане протягом дня.

6. Спробуйте змінити своє ставлення до вибору їжі. Навіть якщо фрукти та овочі виглядають не так апетитно, подумайте, що вони набагато корисніше для вашого здоров’я, ніж будь-які продукти в красивій упаковці!

Оптимальним можна назвати раціон, в якому присутні м’ясо, риба, молочні продукти, овочі та фрукти. Багата вуглеводами їжа добре втамовує голод (борошняний, солодощі), але користі від такої їжі дуже мало. Споживання цукру і борошняних виробів краще звести до мінімуму. А якщо вже дуже хочеться солодкого, краще з’їсти ложку меду, ніж цукерку.

Загальні основи правильного харчування:

  • Їжа повинна бути свіжоюПри зберіганні неминуче погіршуються дієтичні якості. Приготовлену їжу не можна залишати надовго. У ній починають йти процеси бродіння і гниття. Краще їсти їжу відразу після приготування.
  • У раціоні повинні бути присутніми сирі овочі та фруктиУ сирих плодах сконцентрована цілюща сила, в них зберігається значно більше вітамінів і мікроелементів, ніж у варених. Сирі овочі і фрукти підвищують швидкість обмінних процесів. Для людей з надмірною вагою, флегматичним, схильним до депресивних станів дуже добре включати в раціон сирі овочі та фрукти, для підвищення швидкості обмінних процесів. Людям же з підвищеною збудливістю краще їсти овочі та фрукти, приготовані на пару або в духовці.
  • Певне поєднання продуктівНе можна їсти несумісні страви, і це обов’язкове правило. За несприятливих харчових поєднаннях в кишечнику, активізуються процеси бродіння і гниття їжі, і в організмі відбувається накопичення шлаків і токсинів. Якщо взяти до уваги той факт, що близько 90 відсотків людей у віці понад 40-ка років страждають від здуття живота, печії, гіркоти у роті, запорів і т.д., то всім їм варто подумати про зміну характеру харчування.

 

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:9, Середня оцінка: 4.67 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті:

  • Parhomyk19

    Харчування повино бути не тільки вкусним але  і корисним!

  • Free_Man

    КЛАСС!!