Як підвищити самооцінку

Рівень самооцінки впливає на більшість вчинків людини. Досить часто цей рівень буває занижений, тобто фактичні можливості людини вищі, ніж уявлення людини про власні можливості. Найчастіше це пов’язано з тим, що формування самооцінки проходить у дитинстві, коли можливості та здібності людини тільки починають розвиватися. Також серйозний вплив на рівень самооцінки здійснює негативне оточення.

Кожна людина може підвищити самооцінку, але, як показує практика, це повільний процес. Проте свідомі спроби у формуванні власної самооцінки принесуть користь практично кожному.

Не знаєте, як підняти самооцінку? Запам’ятайте головне правило – дійте! Рішуче і не сумніваючись, йдіть до своєї мети, не замислюючись про думку інших. Адже, коли ви досягнете своєї мети, Вам не доведеться думати про те, як підвищити самооцінку. Ваша самооцінка непомітно для Вас зміниться.

Від щастя вас відділяє всього лише 30 днів праці. За місяць ви зможете виробити і зламати будь-яку звичку. Досить сидіти, підніміться зі стільчика і дійте!

Як підвищити самооцінку

Як підвищити самооцінку та впевненість у собі? Пропонуємо 10 порад, які допоможуть вам у цьому:

  1. Перестаньте говорити собі: я нічого не знаю, не вмію, нічого не вийде і т.д. Якщо ви продовжуватимете це робити, то звичайно у вас нічого не вийде і самооцінка нижче плінтуса вам гарантована. Вірте в себе і не думайте про проблеми, думайте про вирішення проблем і любіть себе такими, які ви є з усіма перевагами і недоліками. «Лише поважаючи себе, нас почнуть поважати інші». 

  2. Забудьте про те, що ви хочете підняти самооцінку. Сильне бажання може стати перешкодою на шляху до досягнення мети. Просто дійте і вірте, в те, що досягнете успіху.

  3. Кожного дня дізнавайтеся щось нове і робіть ті речі, якіх ніколи раніше не робили. Наприклад, візьміть собі за правило читати 1 книгу на тиждень по потрібній вам тематики. За рік вийти близько 56 книг, а це, скажу я вам, не мало. Так за 2-3 роки ви станете експертом, в певній сфері діяльності.

  4. Не відкладайте справи на потім, у вас є тільки сьогоднішній день! Адже вчора вже пройшло, а завтра ще не настало. Чим довше Ви вирішуєте щось почати, тим складнішими можливі проблеми і тим більше ви відчуваєте засмучення.

  5. Займіться своєю фізичною підготовкою. Запишіться в тренажерний зал і заведіть звичку бігати вранці або хоча б робити зарядку. Так ви вбиваєте в собі лінь і тренуєте свою волю.

  6. Підняти самооцінку можна оновивши ваш зовнішній вигляд. Уявіть, як би ви виглядали, якщо б досягли в житті успіху і відповідно одягніться, сходіть в перукарню і т.д. Це додасть вам впевненості.

  7. Не демонструйте свою значимість зовні. Внутрішня впевненість не потребує зовнішньої підтримки. Самооцінка – це лише інструмент, за яким можна дізнатися, наскільки ви себе цінуєте. А інших люди бачать вашу якість і без натяків.

  8. Ніколи не виправдовуйтеся. Так ви справляєте на себе жалюгідне враження, враження жертви. Ви, і тільки ви відповідаєте за те, що відбувається у вашому житті, а коли виникла потреба, то спокійним і впевненим голосом поясніть свій вчинок.

  9. Не бійтеся. Наперед продумайте варіанти, як Ви будете діяти, якщо що щось піде не так. Пам’ятайте, щоб підняти самооцінку негативний досвід, необхідний більше, ніж позитивний. Важливо тільки не здійснювати ті ж помилки по 2 рази!

  10. Дозвольте собі бути недосконалим. Якщо ви робите щось гірше, ніж інші – не переймайтеся! Ніхто не може очікувати від вас бездоганності в усіх справах. Залиште цей перфекціонізм – ви робите те, що можете зробити, і в цьому, немає нічого поганого.

Тож запам’ятайте, що Ви є унікальною особистістю, з великими можливостями та невідкритим потенціалом. По мірі того, як ваша самооцінка буде рости, ви будете розкривати в собі нові здібності. З часом Ви почнете помічати, що почали приймати на себе більше відповідальності, перестали боятися відмови. Ваша думка про себе буде менш залежною від схвалення інших людей. Взаємини з людьми перейдуть в іншу площину та стануть набагато кориснішими для вас та ваших партнерів. Ви почнете робити те, що приносить вам справжнє задоволення. І найважливіше те, що підвищення самооцінки забезпечить вам душевний спокій, і ви зможете по-справжньому оцінити самого себе.

Джерело: moy-forum.net
Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:13, Середня оцінка: 4.69 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті:


WordPress: 18.05MB | MySQL:43 | 0.233sec