Як написати лист

З появою Інтернету написання поштових листів відійшло на другий план. Адже оперативна передача інформації значно зручніше, а іноді є просто життєвою необхідністю. Однак не слід забувати як написати лист, та, що написане власноруч лист – це свого роду опис особи, його почерк, його характер, відображення його життєвого стилю і смаків.

Як правильно написати лист

Як написати листЗа змістом листи бувають: ділові, дружні, любовні, листи-відповіді, листи-привітання, листи-співчуттяСтиль і форма написання кожного листа повинні бути ввічливими, засвідчувати Вашу особисту культуру і повагу до адресата. Коли ми пишемо листи рукою, то слід брати акуратний чистий папір, це може бути спеціальний поштова папір. Навіть, якщо це є листок із зошита, він повинен бути акуратно і рівно вирізаним. Зверху слід написати дату написання листа. Далі йде звернення до адресата і власне зміст самого листа. Писати потрібно згідно правопису, чітко й грамотно. Нечіткий або неграмотний лист говорить про неграмотність особи, яка його пише. Лист є відображенням інтелекту тієї чи іншої людини. Починаючи лист, слід відступити 2-3 см від дати, залишаючи ліворуч абзац. У зверненні вказується ставлення до людини – повага, любов, службова залежність або офіційність. Прикладами початку листа можуть бути наступні:
Високоповажні пан Консул! Вельмишановний пане Професор! Високопреподобни й Отче! Шановна редакціє! Дорогий друже Андрію! Мої дорогі батьки! Рідненька матуся! Моя дорога сестричка! Мій незабутній Друг!

Після цього слід торкнутися причини, що спонукала до написання листа. Якщо це лист-відповідь, то обов’язково слід подякувати за лист, а лише після цього давати відповідь. Потрібно пам’ятати, що в листах потрібно писати з великої літери всі особисті та присвійні займенники, що стосуються особи адресата, отже, слова Ти, Ви, Тебе, Тобі, Вам, Вас, Твій, Ваш, з Вами і тому подібне, а також іменники, які є назвами найближчій сім’ї адресата: “Ваша Мама“, “Як здоров’я Твоєї Дружини ?“… Якщо ви затрималися з відповіддю, то слід обов’язково вибачитися, пояснивши причину затримки, і лише після цього приступити до основного змісту листа.

Дружні листи

Якщо цей лист до добре знайомим, товаришам, то в першу чергу запитуємо про справи адресата, цікавимося його здоров’ям, здоров’ям найближчих родичів, його працею та успіхами, а тоді вже повідомляємо і про себе з належною скромністю, але не забуваючи обов’язково підкреслити також і свої заслуги та досягнення. Слід подумати також, що саме було б цікаво і потрібно знати адресату з того, що ви можете розповісти.

Лист – це відображення ставлення до людини, тому листи до старших – батьків, вчителів, наставників повинні бути пройняті глибокою повагою, любов’ю і вдячністю. У будь-якому разі не можна тут допускати фамільярності. Адже слово має надзвичайну силу.

Ділові листи

Ділові листи – це листи, спрямовані переважно в якісь установи, організації, представництва, органи управління і тому подібне. Вони повинні бути конкретні, лаконічні, максимально чітко висловлювати суть справи і суть причини написання / клопотання, запит, тощо.

Любовні листи

Що стосується написання листів до коханих, то тут є великий простір для найкращих слів, фантазій, мрій та побажань. Від однієї фрази в такому листі може залежати все життя. Ці листи є проявом дуже особистих почуттів, тому слід пам’ятати про те, що вони мають потрапити саме в ті руки, в які ви їх направили.

Красиво написаний лист є проявом загального рівня освіченості та культури особи, яка його написала. Відповіді на листи треба давати відразу ж, або максимум в термін до двох тижнів.

 

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:41, Середня оцінка: 3.90 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті: