Як кинути курити? Як кинути палити

Те, що куріння шкідливе – це всім відомо і це факт. Чому тоді так важко відмовитися від куріння і кинути курити? Куріння – не просто звичка, це залежність. Нікотин як наркотик, він розслабляє тіло, заспокоює нерви. Але як тільки мозок позбавляється чергової «дози» нікотину, виникає неспокій і дратівливість, незадоволеність і втома. Щоб назавжди відмовитися від куріння, потрібно знайти застосування тим емоціям, які вільно або мимоволі асоціюються у вас з цією згубною залежністю. Чим довше ви курите, тим більше сигарета стає частиною вас самих. Для деяких курців кинути палити може бути найскладнішим рішенням у їхньому житті.

Як кинути курити

Як кинути куритиОднак кидати курити треба відразу. Усього через 30 хвилин після останньої затяжки нікотин у крові падає, і якщо на цей час втриматися, фізична потреба в черговий «дозі» прийде всього через три доби.

Ми дамо вам кілька порад як кинути палити:

  1. Для початку необхідно вірити в себе. Ви можете кинути! Згадайте найскладніші речі, які Ви коли-небудь робили, і зрозумійте, у Вас є сила волі і рішучість. Все залежить тільки від Вас.

  2. Напишіть причини, через які Ви хочете кинути курити, наприклад: жити довше, відчувати себе краще, для своєї сім’ї, заощадити гроші, пахнути краще, легше знайти пару і т.д. Запишіть це все і перечитуйте кожен день.

  3. Поговоріть з лікарем щодо відмови від куріння. Підтримка та спрямованість, отримані від лікаря – правильний спосіб поліпшити Ваші шанси на успіх.

  4. Робіть зарядку. Фізичні навантаження допомагають розслабитися, морально вас підтримають, а також звільнять організм від токсинів. Робіть глибокі дихальні вправи кожен день по 3-5 хвилин. Дуже повільно вдихніть через ніс, далі затримка дихання на пару секунд, і повільно видихніть через рот.

  5. Спробуйте «зав’язати»кинути курити раз і назавжди. Більшість курців перевірили на собі, що єдиний метод розлучитися з сигаретами – кинути різко і повністю, без спроб зменшити кількість сигарет, що викурюються.

  6. Ретельно чистите зуби. Звертайте увагу на те, як стрімко поліпшується їх стан і як вони біліють.

  7. Пийте багато води і часто. Тримайте під рукою пляшку води або соку. Ви тим самим заміните звичний рух «рука-рот», звільніть побічні симптоми детоксикації – сухість у роті і дерло в горлі. Вода «вимиє» нікотин і іншу хімію з організму.

  8. Усвідомте, у який час у Вас виникає бажання покурити, наприклад: під час стресу, після їжі, під час прибуття на роботу і т.д. Намагайтеся уникати даних ситуацій, а якщо це нереально – знайдіть інші моделі поведінки в цих ситуаціях.

  9. Візьміть те, що можна тримати в руці і в роті, що-небудь, що могло б замінити сигарети. Наприклад, можна використовувати соломинки для пиття. Коли виникає бажання покурити, можна використовувати жувальну гумку (без нікотину) або м’ятні цукерки. Десять глибоких вдихів також дуже допомагають.

  10. Майте при собі завжди фотографію своєї родини або того, хто Вам дорогий. Напишіть на аркуші паперу: «я кидаю курити для себе і для тебе (вас)» і прикріпіть його до фотографії. Коли у Вас з’явиться бажання курити, подивіться на фотографію і прочитайте напис.

Ніколи не втрачайте надію. Не чекайте дива – дійте!

 

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:14, Середня оцінка: 4.57 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті: