Гадання на Андрія

gadannia

У давні часи, коли наступав вечір у переддень свята Андрія, дівчата збиралися у просторій оселі. Господинею хати повинна була бути самотня вдова, яка пильнувала, щоб дівчата під час вечорниць дотримувалися всіх традицій та вірувань.

На андріївські вечорниці приходили тільки неодружені дівчата. До цього дійства хлопців не допускали. Окрім веселих розмов, забав та розваг традиційним ритуалом на вечорницях було гадання. А про що кожна дівчина мріє? Звісно, що про заміжжя. Саме тому більшість дівочих гадань на Андрія мають на меті привідкрити завісу майбутнього, щоб дізнатися хто буде їхнім судженим.

Походження вечорниць на Андрія

Досить схожий сценарій мають більшість Андріївських вечорниць і сьогодні. Але більшість учасників розваг на Андрія навіть не здогадуються про справжнє походження цього свята, пов’язуючи його саме із церковним святом апостола Андрія Первозванного. Насправді, ще задовго до того, як церква почала відзначати свято Андрія, наші предки саме в цей день відзначали язичницьке свято, що було насичене любовно-магічними ритуалами. Не випадково це свято припадало на кінець року, адже наші предки вірили, що саме в цей час потойбічні сили стають активнішими та легше йдуть на контакт.

З іншої сторони, Андріївські вечорниці припадають на час Пилипівського посту. А гучні забави та розваги суперечать нормам християнської моралі. Будь-які гадання, перестрибування через вогнище Церква вважає гріхом, який суворо засуджує Біблія(Второзаконня 18:10-12).

«Ми в це не віримо», «Це тільки розваги», «Ми не ворожимо, а розважаємося». Саме такі виправдання можна почути від учасників сумнівних розваг із елементами окультизму. Часто до різного роду гадання на Андрія вдаються навіть християни, які здавалося б мали усвідомлювати всю відповідальність за свої вчинки. Можу зрозуміти людей, які через свою непоінформованість беруть участь у масових гаданнях. Набагато більше дивує присутність на таких заходах ревних християн, які чомусь закривають очі на офіційну думку церкви щодо будь-якого виду ворожіння та гадань.

Дивує і те, що навіть люди, що вважають себе атеїстами, тобто заперечують існування будь-яких надприродних сил, зраджують своїм власним переконанням та беруть участь у гаданнях в ніч на Андрія. Важко зрозуміти такі позбавлені жодного змісту із точки зору атеїста вчинки…

На жаль, ні життєві переконання, ні віросповідання, ні особисті наміри не дають «імунітету» від наслідків небезпечних розваг.

Що ж таке гадання?

Із самої назви можна зрозуміти, що йдеться про вгадування, спроби дізнатися щось невідоме з минулого чи майбутнього. Біблія розказує, що реальність у якій ми живемо, складається із матеріального та духовного світу. Людина власними силами може бачити, чути, відчувати лише видиму частину світу. Щоб заглянути у духовний світ потрібно використовувати певні надприродні засоби. Людське бажання знати майбутнє та цікавість до того, що відбувається у духовному світі переросли у цілу течію, яка відома під назвою магія та окультизм. Тому, очевидно, що гадання – це також вид окультизму.

Кожна спроба гадання – це процес контакту, спілкування із представниками потойбічного світу, який складається із вірних Богові ангелів, та тих, які збунтувалися, та на чолі із Люцифером відійшли від Бога. Але які саме сили, добрі чи злі, вступають у контакт із людьми під час магічних ритуалів? Яке їхнє ставлення до людини, що виконує ритуал?

Відповіді на ці питання ви не знайдете у жодній книжці по магії. Але відповідь можна отримати, якщо уважно придивитися до самих ритуалів. Часто тим, які хочуть «погадати» рекомендують на деякий час зняти натільний хрестик. З іншого боку, часто маги та гадалки використовують у ритуалах ікони та імена святих. Але чомусь все виявляється досить заплутаним, незрозумілим. Але саме в цьому виявляється намір представників потойбічного світу: заплутати і збити з пантелику.

Ось що говорить про диявола Біблія: «Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зо свого, бо він неправдомовець і батько неправді.» (Івана 8:44). Але чому це «працює», чому часто збувається те, що нагадали? Таке питання може виникати у людей, які своє уявлення про сатану сформували на основі казкових кумедних і часто безпорадних рогатих чортиків. Насправді демони – це злі ангели, які є значно розумніші та могутніші від людей. Вони досконало знають наше минуле, а тому можуть робити прогнози на майбутнє. А той факт, що інколи гадання збуваються є також обманом сатани. Тільки обман не у тому, що інформація, отримана таким шляхом буде завжди неправдивою, а у тому що ця інформація отримана не безплатно. Чого б це ворог людства почав допомагати, говорити правду та ще й безплатно?!

За отриману інформацію ви розплачуєтеся дорогою ціною. Відрікшись від Ісуса та вступивши в контакт із сатаною, ви втрачаєте Божий захист та дозволяєте демонам взяти владу над вашим життям. І будьте впевнені, що вони не будуть діяти у ваших інтересах! Згадайте що Біблія пише про те, як диявол поводиться із підвладними йому людьми: «І почасту кидав він[сатана] ним[біснуватим хлопцем] і в огонь, і до води, щоб його погубити.»(Мк 9:22) Сьогодні сатана використовує значно екстравагантніші методи, але його ціль не змінилася.

Хтось може скаже, що я намагаюся вас налякати. А гадання на Андрія це лише розвага. Можливо і так, але чомусь наслідки цієї розваги зовсім невеселі. Не жартуйте із демонами. Зі сторони це може виглядати досить безневинно чи навіть весело. Але ціна таких жартів може бути погублена душа та зруйноване життя.

 

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:70, Середня оцінка: 3.83 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті:

 • http://lukom.org/ Lukom

  омг, сайт наповнюють свідки єгови?)

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Ні. Це стереотип, що на теми, що пов’язані із релігією говорять тільки свідки Єгови.
  Все, що описано вище, випливає із офіційних документів католицької церкви.

 • Диана

  це просто порада..)

 • Olena Krasovska

  Ці традиції збереглися ще з прадавніх часів, коли наші предки були язичники, тому ці розмови про Ісуса і Сатану ні до чого! А от вам моя порада: читайте іншу літературу та історію, окрім Біблії,  та не будьте такими обмеженими!

 • maria

  стаття – повний бред!
  андріївські вечорниці сьогодні проводяться як елемент збереження українських традицій, ще один привід зібратися з подругами.
  Коли переставляють чоботі від столу до дверей щоб дізнатись котра першою вийде заміж – це теж “процес контакту, спілкування із представниками потойбічного світу”?)) смішно просто!!!

 • Sigrik

  Здуріти можна,  хто таку брєдятину пише

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Ви правильно підмітили, що ці традиції йдуть ще з язичницьких часів. Але кожен для себе має вирішити: він язичник чи християнин. Не можливо одночасно бути християнином та виконувати язичницькі ритуали. Того факту, що так робили наші предки не достатньо, щоб робити так само. А то із вашою логікою можна почати приносити людей у жертву Перуну.
  Можливо, я розчарую вас, але сатана був і в часи язичників. Тому будьте не тільки  необмеженими, але ще і мудрими. Читайте і аналізуйте те, що читаєте.

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Багато людей є легковажними. Але, якщо на перший погляд все виглядає безневинно, то це не означає, все насправді так і є.
  Дуже важко зробити чітку межу між тим, що безневинне і тим, що спричиняє зв’язок із потойбічними силами. Мому варто уникати таких речей, бо наслідки можуть бути плачевні.
  А чого ви хочите: щасливого шлюбу, чи влади диявола над вашим сімейним життям? Все у ваших руках.
  Ставлення до гадання та до всіх окультних речей є індикатором християнської зрілості.

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Не все, з чим ви не згідні є “брєдятиною”.

 • Miracle

  Це сумно… Я переконана, що більшість тих, хто читає цю статтю і бунтує (чи то вголос, чи письмово, чи подумки) декларує себе як греко-католик чи православний…
  І ті ж християни зливають віск, плюють через яке-там (?) плече, ворожать на Андрія, зберігаючи українські традиції…
  І ті ж християни рано чи пізно звинувачують Бога, який допустив якусь кризу в житті, важку хворобу, смерть близької людини чи божевільну владу…. А за що? Ми ж нічого такого не робили – тільки зберігали українські традиції…
  Тільки Бог тут ні до чого.

 • maria

  Людина несе відповідальність за свої вчинки і думаю кожна розумна віруюча людина задумується над їхніми наслідками. Звичайно є межа, за яку не можна заходити під час вечорниць на Андрія. Але стиль і матеріал, викладений у статті вважаю аж занадто перебільшеним і подекуди абсурдним.
        

 • maria

  Так, хтось декларує, а хтось ними є. Мені здавалось християни не судять інших людей… І ще – у віруючого християнина язик не повернеться звинувачувати в чомусь Бога.

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Мені приємно чути, що ви здатні визначити певну межу. Але, нажаль, не всі християни усвідомлюють що можна, а що ні. Часто зустрічаю християн, які ходять до причастя, але регулярно зливають віск, викачують яйця, палять сірники бо “це помагає”.
  Часто на вечорницях окрім “чоботів” гадають по свічках, дзеркалах і т.д.

 • Miracle

  Я не хотіла тим нікого засудити, пробачте, якщо так вийшло. Просто деколи для звільнення треба висвітлити правду, якою би вона не була. Зрештою, я сама допускалася таких помилок раніше, бо знаю не лише по спостереженні, а й на власному досвіді.
  І ще – це боляче, коли в Церкві таке тотальне нерозуміння добра і зла!

 • guest

  Розумієте, проблема в тому в церкві існують більш болючіші питання, ніж нерозуміння добра і зла. І перш за все це корупція. Страшна всесильна церковна корупція. І поки ми (українці) обурюємося владою, в церкві беруть хабарі за вінчання, розлучення і т.д. А це колосальні суми!!
   
  На моє переконання, якби окремі священнослужителі сумлінніше виконували свій обовязок перед Богом, а головне перед людьми, таких питань, як розмежування добра і зла серед молоді (в т.ч. під час андріївських вечорниць) було б значно менше!….

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Корупція, хабарі – терміни, які стосуються посадових осіб, тому застосовувати їх до священнослужителів недоречно. Церкву утримує громада. Тому гроші за вінчання і т.д. – це пожертви, а не хабарі. Думаю, що вам у церкві дадуть шлюб, навіть якщо ви скажете, що гроше й не маєте.

  Не варто відповідальність перекладати на плечі священників. На Страшному суді кожного з нас спитають чи ми виконували Божу волю, а не чи священники в церкві брали від людей гроші.

 • 12345

  Все ніби так, але пожертви – справа добровільна, на відміну від плати за ті чи інші ритуальні послуги. Церква давно вже є вельми прибутковим бізнесом.
  Певна річ це стосується не всіх священників, але такі прикрі вийнятки трапляються все частіше, непомітно перетворюючись у правило…

 • http://lukom.org/ Lukom

  Саме це мені спадає на думку коли мені втирають про сатану і по-своєму трактують уривки з біблії.

  Сьогодні Андрія – гарне українське свято, наповнене веселими і цікавими розвагами. Ось наприклад фотки з одного заходу: http://vkontakte.ru/album-30654372_148417113 Такі свята потрібно відроджувати.

  Сам недавно був на такому заході – ніякий сатана в мене не вселився, навпаки – гарно провели час, погадали, поспівали під гітару, бавились в ігри до 5-ї ночі.

 • maria

  Андрію, таке враження що ви ніколи не стикались з цим у церкві. Щаслива ви людина!!
  А як назвати явище коли священники називають суму в 200 дол. за вінчання, в обовязковому порядку?!! Про отримання церковного розводу я взагалі мовчу, там космічні суми!! Це пожертви на Вашу думку???
  Так, кожен  сам відповідає за свої гріхи, але вважаю ми не можемо стояти осторонь тих проблем, які існують в церкві, бо церква – це храм Божий, який ми маємо берегти!! Байдужість – це теж один з гріхів, до Вашого відома.

 • maria

  Це справа кожної окремої людини. Де ту межу проводити, якою вона має бути. Все одно люди вчаться на своїх помилках. Допоки не усвідомлять самі що це гріх, не перестануть займатись дурницями, щоб б Ви не говорили. 

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Я повторюся, що це стереотип. Чомусь серед християн не прийнято говорити про Бога. А якщо хтось вжив у розмові слово сатана, то з ним щось не те. А якщо процитував Біблію, то точно сектант якийсь.

  Не буду з Вами сперечатися. Не бачу конструктивності у такій дискусії. Кожен має свобідну волю. А свою думку я написав вище.

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Моя мета було проінформувати людей та донести свою думку. А робити вибір має кожен особисто.

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Все має свій час, місце і людей, від яких це залежить.
  Дана стаття про гадання на Андрія і звернена до людей, які намагаються підтримувати язичницькі, хоч і українські, традиції. Зауважте, я не мовчу.

  Я б не хотів тут офтопити і влаштовувати релігійне ток-шоу “Савіка Шустера” і розводити демагогію про корупцію і т.д., оскільки наші найпалкіші дискусії на даному сайті нічого не дадуть без конкретних дій. Тому бачите несправедливість – відстоюйте правду, але не тільки на словах.

 • 12345

  Часто найбільша біда є не в тому, що хтось не може вирішити проблему, а в тому, що просто не бачить її. І це найгірше. Перш ніж робити конкретні дії потрібно набратися мужності і сказати: так, ми маємо таку проблему, і вже далі робити кроки по вирішенню ситуації. Саме це на мою думку має бути першим кроком. І саме у Вас, Андрію, зважаючи хочаб на не малу популярність Вашого ресурсу, можливо, є шанс змінити таку неприємну ситуацію.

 • 12345

  Часто найбільша біда є не в тому, що хтось не може вирішити проблему, а в тому, що просто не бачить її. І це найгірше. Перш ніж робити конкретні дії потрібно набратися мужності і сказати: так, ми маємо таку проблему, і вже далі робити кроки по вирішенню ситуації. Саме це на мою думку має бути першим кроком. І саме у Вас, Андрію, зважаючи хочаб на не малу популярність Вашого ресурсу, можливо, є шанс змінити таку неприємну ситуацію.

 • maria

  12345 мене тішить що Ви підтримуєте ту думку, яку я намагаюсь донести до п.Андрія. Дякую за розуміння та причетність)))

   

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Я не кажу, що проблеми нема. Але мені не доводилося зустрічатися із такимим ситуаціями особисто.
  Але проблема в іншому. Тема про Гадання та ворожіння. А причину ми вбачаємо у корупції в церкві. Чи не здається вам, що ми самі придумуємо, чи може ставим наперед проблеми інших людей, щоб не бачити і не вирішувати власних?

 • maria

   Гадання, ворожіння, зливання воску, плювання через ліве влече і т.д. і т.п. - це все лише наслідки тих проблем, які існують в церкві. Якби люди ходили до церкви, священники би вкладали у їхні голови зерно істини, правди, віри і  вони б не займались такими дурницями. А багато людей не вірить у церкву і священникам. Тому що ті беруть хабарі,  а декотрі взагалі будують палаци і розїжджають на мерседесах.
  Тому говориться про корупцію. І власні пробеми тут нідочого, бо вони є у всіх нас, і всі вони вирішуються. 

 • stasy

  Не будьте ідіотами!майже всі традиційні свята беруть початок з дохристиянських часів, але ж церква не забороняє їх святкувати…що мене впринципі не дивує. Зараз ці свята-весела традиційна розвага без надуманого окультистського підтексту. Я атеістка, але мені подобається подуріти в такі дні. Це весело і цікаво. Так само як їм кутю на різдво з сім єю чи малюю писанки на пасху. Відштовхуватись треба від того, який зміст вкладає в свої дії сама людина.
  Про свідків єгови плюсую

 • Ляля

  Як добре, що я “язичниця”, і все оце для мене як казочка)))

 • Альона

  Згідна на всі 100%…. а ми ж нічого такого не робимо, це ж просто укр. традиції…. а потім – за що ж нам така біда, за що ж нам такі скорботи в житті?????? Слід бути мудрими! Моя порада ВСІМ ” Якщо Бог у вашому житті буде на першому місці то все інше буде на своїх місцях”

 • Альона

  дійсно так! Зазвичай так думають лише ті, хто рідко буває в храмі Божому, а таку інформацію чує лише з ЗМІ!!!! вартість вінчання, похорону, хрещення – встановлює громада, і ці кошти є жертвою а не обов”язковим стягненням, але якщо в якомусь храмі касир і вимагає, то це його особистий гріх! І по одній людині про всю церкву судити не можна! Але щоб Ви знали – на утримання храму потрібні не малі кошти, і оплата комунальних послуг – газ, електроенергія, і благоустрій, і лампадне масло, і ладан і уголь для кадила – все це несе за собою чималі витрати! Але шкода що мало хто про це задумується!!!!

 • Альона

  ви правильно мислите! Якщо бачите такі неправомірні дії, варто звертатись з клопотанням в єпархію (обласне церковне керівництво) і там дадуть Вам роз”яснення і знайдуть управу на таких священників.

 • Альона

  100%

 • Альона

  Як на мене, то люди йдуть по бабкам-шептункам бо це легкий шлях для вирішення тих чи інших проблем, а звернувшись до священника (чи є у нього мерс чи жигулі) – будь-який священник відповість “Сей род лукавий изганяется постом и молитвою”, тобто покайтесь, моліться, постіться і Милостивий Господь допоможе. Адже “по нашим ділам нам восдасться”. Та це ж який труд – молитись, не їсти тваринної їжі, піти до сповіді та причаститись вистоявши цілу Божественну літургію, звичайно краще піти до бабці, яка пошепче і думати що ви спасенні і все вирішили, посидівши у неї 25 хвилин і давши кілька десяток грн. В неї ж мерса немає, вона славна!!!!! Повірте, і це не моя думка, це біблійна істина, священникі можуть передавати через таїнства благодать Божу, самі її й не відчувши, і тим самим спасати людей, і не важливо які у нього маєтки і машини, і за що він їх взяв, Бог йому суддя.

 • Таня

  Дуже розумна стаття. Задумайтесь, дівчата! Краще помоліться Богові перед сном)

 • Еля

  Дуже розумна і корисна стаття! Дякую, що не байдужі до інших і ділитись своєю мудрістю!!