Як відрізнити мережевий маркетинг від фінансової піраміди

Як відрізнити мережевий маркетин від фінансової піраміди

Збільшення рівня безробіття в Україні сприяє появі та розвитку різного роду компаній, які пропонують додатковий стабільний заробіток. Працюють такі компанії за принципом мережевого маркетингу і дають можливість заробити гроші на популяризації та розповсюдження різноманітних товарів. Але під лейбою мережевого маркетингу часто приховані звичайні фінансові піраміди. На жаль, багато людей не знають відмінностей між цими двома структурами і легко попадають на “гачок” аферистів.

Основною ознакою фінансової піраміди є те, що організація не може існувати і виплачувати винагороду учасникам піраміди без залучення нових членів. З кожним днем із розростанням піраміди стає все важче і важче знаходити людей, які готові віддати свої гроші. Тому рано чи пізно кожна фінансова піраміда розпадається через відсутність коштів щоб виплатити дивіденди своїм учасникам. У цьому випадку прибуток отримують лише ті люди, які встигли попасти у верхівку піраміди. А люди, які щойно долучилися до фінансової піраміди, залишаються без своїх грошей.

Сьогодні рідко можна зустріти явні фінансові піраміди. Натомість, організатори афер давно зрозуміли, що здобути довіру людей можна за допомогою маскування під компанію мережевого маркетингу. Тому,  щоб відрізнити мережевий маркетинг від фінансової піраміди варто зробити наступні кроки:

1) Дізнайтеся який товар чи послугу вам пропонують купити.

Перше, на що варто звернути увагу під час знайомства із новою мережевою компанією, це на товар, який вам пропонують розповсюджувати, чи він потрібний і чи будуть його купувати люди, які не мають відношення до цієї мережевої компанії. Часто попит на товар зумовлений лише бажанням дистриб’юторів отримати свій процент від продаж. Намагайтеся зрозуміти чи існує попит на запропонований вам товар на відкритому ринку поза межами компанії. Якщо за свої гроші ви отримуєте товар, який неможливо продати на зовнішньому ринку(векселі, цінні папери, сертифікати), або товар є неконкурентоспроможний через завищену ціну, будьте максимально обережні, із великою ймовірність вас хочуть залучити до фінансової піраміди.

2) Зберіть максимальну кількість інформації про діяльність компанії.

Поцікавтеся юридичними аспектами діяльності мережевої компанії, коли, де і ким вона зареєстрована, чи має відповідні ліцензії на свою діяльність, запишіть банківські реквізити компанії. Навіть якщо компанію рекомендує вам друг, якому ви довіряєте, не соромтеся вимагати і перевіряти цю інформацію, адже ваш товариш, сам цього не підозрюючи, може помилятися. Будьте обережні із міжнародними компаніями, які зареєстровані в офшорних зонах. У разі краху фінансової піраміди її засновники швидко зникнуть, залишивши вас один-на-один із розчарованими людьми, яких ви привели у компанію.

3) Подумайте, чи зможе існувати компанія коли припиниться притік нових людей.

Основною ознакою фінансових пірамід є те, що значна частина капіталу вливається в компанію із вступних внесків нових членів. Гроші розподіляються по всій ієрархії дистриб’юторів аж до верхівки піраміди. Тому логічно, що найбільші прибутки отримують засновники і люди, які найперше стали учасниками фінансової піраміди. Оскільки неможливо залучати нових людей до безкінечності, то фінансова піраміда рано чи пізно приречена на крах. Натомість, у надійних мережевих компаніях вливання капіталу відбувається завдяки товарообігу, а вступні внески нових учасників є символічні, або взагалі відсутні.

4) Дослідіть імідж компанії.

Поцікавтеся чого досягли успішні дистриб’ютори компанії, що думають про компанію конкуренти. Знайдіть відгуки про компанію в інтернеті. Звертайте увагу не тільки на позитиви, але і на негативні сторони діяльності компанії. Попросіть менеджерів прокоментувати нюанси за які компанію критикують.

5) Проаналізуйте обіцянки ваших “спонсорів”.

Кожна компанія мережевого маркетингу діє на основі законів економіки. Тому ваші прибутки будуть пропорційні вашим зусиллям. Фінансові піраміди, як правило, існують поза межами економічних законів: нові члени вкладають свої гроші за неіснуючий товар або надто дорогий товар. Тобто, собівартість товару значно менша за ціну реалізації. Звідси походять і надприбутки, які обіцяють фінансові піраміди своїм учасникам.

Завжди пам’ятайте приказку, що безкоштовний сир є лише в мишоловці. Можливо, саме вам вдасться повернути вкладені гроші, а, можливо, навіть отримати прибуток. Але як ви будете почуватися коли люди, яких ви залучили у фінансову піраміду не встигнуть цього зробити? Як ви будете дивитися в очі людям, які, довірившись вам, втратили тяжко зароблені гроші? Чи вам потрібні гроші, що зароблені на чужому горі?

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:4, Середня оцінка: 5.00 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті:

  • http://chikavo.org.ua/ Andrij

    Я проти як фінансових пірамід, так і мережевого маркетингу

  • http://how-to-do.org/ Andr1y

     Я також. Тема наступної статті буде саме про мережевий маркетинг.

  • Bogdan Kolodiy

    Нема принципової різниці між цими структурами.


WordPress: 17.98MB | MySQL:41 | 0.245sec