Як скачати Raw(CR2) файли із фотоапарата Canon

Raw-files-for-Canon

Raw файл – це сукупність необробленої інформації із матриці фотоапарата, відеокамери чи інших пристроїв. У даній статті піде мова про роботу із Raw файлами фотоапаратів Canon. Навідміну від формату JPEG, y Raw  файлах інформація із матриці зберігається без жодних втрат та стиснень. Крім “сирої” інформації із матриці фотоапарата Raw файли містять інформацію про камеру, опис технічних умов зйомки та один або декілька варіантів фотографії у форматі JPEG середньої якості. Саме тому розмір Raw фотографій у декілька разів більший, ніж розмір аналогічної фотографії JPEG.

Хоча вже декілька років фотографую на дзеркальні камери Canon, але ще жодного разу не доводилося працювати із Raw файлами. До речі всі Raw файли, що зроблнні фотоапаратами Canon зберігаються із розширенням CR2. Тому не лякайтеся, коли знайдете такі файли на карті пам’яті фотоапарата.

Але сьогодні виникла потреба терміново скопіювати декілька десятків Raw файлів із фотоапарата. Але всі мої спроби закінчилися невдачею. Стандартними засобами Windows не вдавалося скачати Raw файли із фотоапарата. Перечитавши декілька віток фотофорумів, я зрозумів, що без спеціалізованого програмного забезпечення або додаткового обладнання не обійтися. Тут є декілька способів вирішення проблеми. Опишу детально кожен із них.

Спосіб 1. За допомогою кардрідера.

CardreaderБільшість сучасних ноутбуків мають інтегрований кардрідер для MicroSD карт. Якщо ви користуєтеся персональним комп’ютером, то у комп’ютерних магазинах продаються спеціальні пристрої – кардрідери. Вони дають можливість працювати із картами пам’яті так, як зі звичайними флеш-накопичувачами. Перевагою кардрідерів є висока швидкість передачі інформації у порівнянні із передачою файлів через стандартний USB інтерфейс фотоапарата. Якщо ви використовуєте кардрідер, то у вас не виникає необхідності встановлювати зайве програмне забезпечення, яке займає місце на диску та засмічує операційну. Це також є ще однією перевагою даного способу.

Підключіть кардрідер до фотоапарата та за допомогою будь-якого файлового менеджера скопіюйте потрібні файли на локальний диск. Якщо придбати кардрідер немає можливості, то вам стане у нагоді наступний спосіб.

Спосіб 2. Через стандартний USB інтерфейс фотоапарата.

Цей спосіб вимагає встановлення додаткового програмного забезпечення від виробника фотоапарата. Ці програми ви можете знайти на диску, який продавався в комплекті із фотоапаратом. Я використовую програму EOS Viewer Utility, тому і вам її рекомендую.

  1. Встановіть та запустіть програму EOS Viewer Utility. Поки фотоапарат не буде підключений до комп’ютера ,більшість пунктів меню будуть неактивні.
  2. Підключіть фотоапарат до комп’ютера через USB кабель та ввімкніть фотоапарат. У програмі EOS Viewer Utility виберіть меню “Lets you select and download images”.
  3. Відмітьте галочками файли, які потрібно скачати на комп’ютер та натисніть кнопку Download.
  4. У наступному діалоговому вікні виберіть шлях на локальному диску, куди будуть збережені вибрані фотографії.

Якщо ви знаєте інші способи як скачати Raw з фотоапарата, то можете поділитися ними в коментарях.

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Немає оцінки)
Loading ... Loading ...

Схожі статті:


WordPress: 18.04MB | MySQL:39 | 0.236sec