5 причин відмовитися від перегляду телевізора

5 причин відмовитися від перегляду телевізора

Телевізор давно перестав бути розкішшю, а перетворився на звичний у кожному домі предмет інтер’єру. Таку популярність телебачення я вбачаю у тому, що це один із найлегших та найдешевших способів розважитися. Нікуди не потрібно йти, нічого не потрібно робити, навіть думати не обов’язково. Загалом, у перегляді телевізора немає нічого поганого. Погано те, що ми схильні звикати до цього процесу настільки сильно, що інші справи перестають існувати. Часто телевізор стає центром сімейного життя, щовечора збираючи біля екрану всіх, хто мешкає в домі.

Я вже кілька років живу без телевізора і не відчуває ніякого дискомфорту чи браку інформації, а мій повсякденний настрій перестав залежати від поведінки депутатів у верховній раді та труднощів у газових переговорах із Росією. Зрештою, всі важливі новини перекажуть друзі та колеги по роботі.

Для себе я знайшов щонайменше 5 причин, щоб відмовитися від перегляду телевізора. Пропоную і вам перечитати і обдумати їх.

1. Вам нав’язують чужі ідеали та думки.  Ви позбавлені права вибору. Єдине, що ви можете – це перемикати канали, щоб вибрати думку іншого редактора телеканалу.  За вас вирішують за що ви будете переживати сьогодні, що будете обговорювати із колегами по роботі і т.п. З іншої сторони, телебачення підмінює ідеали. Надивившись слізних мелодрам, де стосунки складаються лише із романтичних побачень та прогулянок під зоряним небом, підлітки можуть вважати, що у їхньому житті щось не так. Вони чекають від життя значно більше, ніж воно може дати. Такий простий приклад показує, що телебачення може стати причиною великих життєвих розчарувань.

2. Надто багато негативу. Нашим сучасникам, як і людям у Стародавньому Римі потрібно хліба і видовищ. На хліб людина повинна сама заробити, а от про забезпечення видовищами турбується телебачення. Саме тому топовими новинами стають повідомлення про масові вбивства, теракти, катаклізми і т.д. А глядач, перейнявшись негативними настроями, несе їх у свою сім’ю та повсякденне життя. І як можна бути щасливим, якщо кругом одні біди?

3. Реклама. Реклами настільки багато, що часто доходить до абсурду, що фільми показують у перервах між рекламою, а не навпаки. «Ви ще досі виварюєте? Тоді ми йдемо до вас!». Прикладів таких фраз із рекламних роликів, які закарбувалися у пам’яті,  можна навести безліч. Цей факт є одним із аргументів того, що нам нав’язують певні думки без нашої згоди. Ви можете обманювати свідомість, вважаючи що реклама на вас не впливає. Але більшість маркетингових корпорацій хотіли чхати на вашу свідомість! Вони закладають певні шаблони, стандарти, моделі поведінки вам у підсвідомість. І це вам лише здається, що у магазині вибір ви робите самостійно. Тому не дивуйтеся, якщо знайдете у своїй ванній кімнаті зубну пасту, якою в рекламі користується блондинка із білосніжною усмішкою,  шампунь від довговолосої брюнетки і мило, про яке вам розказувала шатенка із ідеально гладенькою шкірою.

4. Телевізор – головний ворог сім’ї. Телебачення безповоротно краде в нас той час, який би ми могли присвятити сім’ї. Підрахуйте скільки часу ви спілкуєтеся із своїми дітьми та дружиною\чоловіком, а скільки проводите перед екраном телевізора і задайте собі питання, що для вас важливіше: сім’я чи телевізор? Для багатьох людей може виникнути спокуса замінити обговорення на вирішення сімейних проблем на перегляд телевізора. Людина втікає в інший часто віртуальний світ, де також існують проблеми, але, на відміну від реального життя, від нас нічого не вимагається.

5. Телебачення негативно впливає на ваших дітей. Не секрет, що діти беруть приклад із батьків, і аж до підліткового періоду батьки стають для своїх чад абсолютними ідеалами. Тому, беручи приклад із батьків і просиджуючи вечори біля телевізора, діти також стають заручниками телебачення. На жаль, не завжди на “голубому екрані” показують безневинні дитячі мультфільми. Тому діти можуть ставати агресивними та асоціальними, довірливо переймаючи відповідні моделі поведінки із фільмів. З іншої сторони, телебачення перешкоджає розвитку образного мислення. Під час читання книги дитина самостійно уявляє та інсценізує все прочитане. Дивлячись телевізор, нічого уявляти не потрібно, за вас вже все зроблено. А як відомо, функція, яка не використовується, не розвивається.

Люди часто не можуть просто перебувати в тишині, на самоті із самим собою та власними думками. Тому було б не правильно відмовляти від перегляду телевізора, не вказавши альтернативні шляхи проведення часу. Отож, варіанти альтернативного проведення часу:

 • Замість перегляду випадкової передачі по телевізору, ретельно підберіть змістовний фільм  та перегляньте його у чітко виділений час на комп’ютері.
 • Бібліотеки сьогодні пустують. Тож у вашому розпорядженні тисячі художніх та наукових книг, читання яких принесе більше користі, ніж перегляд телевізора.
 • Проведіть час із сім’єю.
 • Влаштуйте прогулянку містом.
 • Займіться активними видами спорту: футбол, волейбол, плавання чи, зрештою, їзда на велосипеді.

Варіантів є безліч, тому заохочую кожного із вас продовжити для себе поданий вище список і приступити до його втілення в життя.

Оцінка статті:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Голосів:17, Середня оцінка: 4.88 із 5)
Loading ... Loading ...

Схожі статті:

 • http://Vorobus.com/ Vorobus

  Все-таки реклама набридає. Дивишся щось цікаве і тут реклама на пів години. (((

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  Кілька разів дивився бій Кличка. То дійшли до того, що після кожного раунду крутять рекламу! Хочуть грошей по повній заробити.

 • http://Vorobus.com/ Vorobus

  Во, во. Там ще горілку рекламували. Випий пляшку і лягай спати. навіщо тобі той бокс.
  facepalm

 • http://Vorobus.com/ Vorobus

  Нічого проти заробляння грошей не маю, але то так злить, що просто беру і вимикаю телебачення.
  А якби ще футбол почали переривати, то би було все…

 • http://how-to-do.org/ Andr1y

  На наступні кілька хвилин голів не прогнозується. Тому ми покажемо рекламу. Але якщо раптом хтось заб’є гол, то ми покажемо повтор після матчу :)

 • http://chikavo.org.ua/ Andrij

  Думаю усі бачили Обитаемый остров, якщо небачили то гляньте і задумайтесь.

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=100002749221800 Bogdan Levantovych

  цікава стаття, дякую автору за поради

 • http://domofonu.com.ua/ UKP

  Зараз взагалі немає що дивитись! Одна реклама та політика! 

 • http://vklik.org.ua/ Українські статуси

  Не дивіться телевізор, бо там сатана сидить. Насправді телекомпанії мають договір з сатаною і посилають в ефір спеціальнв радіохвилі низьких частот, в телевізоді вони демодулюються і в зображенні 111 рядок 6 піксель виводиться програма, яка програмує сатанинські думки людям.
  Ви думали просто так погано живуть люди?
  Одне одного жеруть – і це саме та програма робить!
  Бійтеся люде!!!

 • Assassin

  Вставили картинку з “Гриффінів”. Молодці. Взагалі не дивляться телевізор

 • http://figli.pp.ua/ sisi

  Чия картинка?

 • Костя

  Цікава стаття на цю тему є у 1-ому номері першого україномовного психологічного журналу Експеримент http://spe.org.ua/experyment/


WordPress: 18.12MB | MySQL:39 | 0.247sec